Evita Club & Shisha Lounge & Türkü Evi’nin işletme sahibi Ahmet Bilin’le konuştum. Üç mekanı birlikte idare edebilmenin profesyonellik gerektirdiğini söyleyen Bilin, “Zor olsa da işimi severek yapıyorum. Zaten sev(e)mediğiniz bir işi yapamazsınız, yapsanız da belli bir noktadan sonra bıkkınlık verir.” dedi.

Vivaldi Fatih / WETZIKON

Kulüp, nargile bar ve türkü evi konseptiyle müşterilerine hizmet sunan Wetzikon’daki Evita’nın işletme sahibi Ahmet Bilin’le konuştum. Üç kulvarda koşturmanın hiç de kolay olmadığını belirten Bilin, her şeye rağmen yollarına doludizgin devam ettiklerini ifade etti. Büyük bir hassasiyet gerektiren bir sektörde olduklarının altını çizen Bilin, “Üç kulvarda hareket ediyoruz; kulüp, nargile bar ve türkü evi… Herbirinin kendine has zorlukları var tabii. Memnuniyet odaklı bir işletmenin sahibi olmak hiç de kolay değil. Ama müşterilerimiz memnun ayrılsın diye tüm zorluklara göğüs geriyoruz.” diye konuştu.

Kulüpte tema şart

Kulüp işletmeciliğinde tema ve iş planının önemine değinen Bilin, “Belki kulağa hoş geliyor, ama gece kulübü işletmeciliğinin kendine göre zorlukları var. Kendinizi sürekli bir iş planı yaparken buluyorsunuz. Ayrıca mekanınıza gelen insanları memnun etmek gibi de bir sorumluluğunuz var. Bunların yanı sıra işletmenize uygun olarak da sürekli bir tema belirlemeniz gerekiyor. Temaya uygun olarak da trend olan isimleri belirleyip getirmek şart oluyor. Tabii gece kulübü işletmeciliğinin güzel tarafları da var. Mesela devamlı yeni insanlarla tanışmak gibi. Kulüp işletmeciliği, sosyalleşmek için de birebir diyebilirim. (Gülüyor) 

Türkülerin adresi olduk

Bünyesinde türkü bar da barındıran Evita, deyim yerindeyse türküseverlerin öncelikli adreslerinden oldu. Her hafta sonu yeni sanatçılarla türkü dostlarına unutulmaz geceler yaşattıklarını anlatan Bilin, “Yok olmaya yüz tutan türkü evlerinin varlığını önemsiyoruz. Bunun için de büyük bir gayret sarfediyoruz. Müşterilerimizi yemek ve mezeler eşliğinde her hafta sonu yeni bir sanatçıyla buluşturuyoruz. Halayların çekildiği, göbeklerin atıldığı muhteşem bir ambiyans yarattık. Bunda kuşkusuz personelimizin de ciddi bir katkısı var.” sözlerini kullandı. Tüm türkü dostlarını Evita Türkü Evi farkını yaşamaya davet eden Bilin, “Yüzde yüz eğlence vaadediyoruz. Gelin farkımızı yerinde görün.” çağrısında bulundu.

Nargile bizim işimiz

Son yıllarda trend olan nargilenin en kalitelisini müşterilerinin beğenisine sunmaya devam ettiklerini aktaran Bilin, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Müşterilerimizin nargileye yönelik haklı taleplerini dikkate alarak, onlara içimi keyifli kaliteli nargile türleri sunuyoruz. Farklı aromalardan yapılan özel nargilelerimize olan beğeniden de son derece mutluyuz. Oldukça ferah ve farklı mimarisiyle dikkat çeken nargile barımıza olan ilgi de her geçen gün artıyor. Almış olduğumuz pozitif geri bildirimler de işimizi layıkıyla yaptığımızı gösteriyor. Sizin aracılığınızla Evita’yı tercih eden bütün müşterilerimize teşekkür ediyoruz. Bizi takip etmeye devam edin.”

Ahmet Bilin ne dedi?

  • Çalışmayı sevidim
  • Pozitif düşündüm
  • Mütevazılıktan yana oldum
  • Doğru zamanda doğru yerde oldum
  • Bazen risk aldım, bazen de sabrettim
  • Ama her zaman doğru ve adil oldum

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları